metropole fashion blog

Trenčkot - víme, proč byste měla alespoň jeden vlastnit

Trenčkot je klasika, která nestárne. Ve vašem šatníku by neměl chybět alespoň jeden a my vám prozradíme proč.

Víte kde se vlastně trenčkot vzal? Původně sloužil jako lehký kabát pro členy britské armády, později se stal ikonickým kouskem v šatníku žen napříč snad všemi generacemi a nejinak je tomu i v dnešní době. 

7a245907273749a51f3908fc94f974b9

Mužský střih kabátu s nádechem jednoduché elegance dokáže se ženskou siluetou zázraky. Typický "trench coat" je specifický svým dvouřadým zapínáním na knoflíky, výraznou klopou, širokým páskem, poutky na manžetách rukávů a zadním rozparkem. Pro letošní sezonu si značky připravily i trochu jiné střihy než ty klasické. Všechny varianty ale z původní klasiky vycházejí. Letošní podzimní kabátky mají trochu odlišný střih, nemají zapínání a jejich délka může sahat až ke kotníkům. 

24b9d9ab0f99610e0cd7968feab7c0e8

I letos jsou nejčastěji v obchodech k sehnání trenčkoty v tradičních odstínech béžové, bílé, černé, temně modré a khaki. Béžová barva je však úplnou klasikou, kterou byste neměla minout. 

Untitled design

Díky své variabilitě se z trenčkotu stala absolutní módní stálice. Můžete ho nosit do práce s teniskami, sladit ho k malým černým šatům nebo i kratším elegantnějším kalhotům a nikdy neuděláte chybu. Díky svému střihu vám perfektně sedne a vytvoří vám také štíhlejší siluetu.

Jen pozor na kombinaci trenčkotu s rozšířenými nohavicemi, tam by elegance a střih tohoto kultovního kabátku moc nevynikla a vaši postavě by nepomohla.

Zdroj: Pinterest.com 

předchozí Další