metropole fashion blog

5 otázek, které si položit před každým nakupováním

Slevy jsou tady. ve všech obchodech se na dlouhých štendrech a policích tísní tisíce kusů, občas i za půlku původní ceny, a čekají, až si je odnesete domů. Slevy jsou jednoduše svůdné, protože nám dávají pocit, že můžeme vyzkoušet něco nového (co bychom obyčejně nenosili) a nebude nás to stát moc. Pokud chcete zůstat silná a neudělat neuvážená rozhodnutí, před každým nákupem si položte tyto otázky!

Odolá to budoucnosti? - Vezměte v potaz, jestli danou věc budete moci nosit i příští sezónu. Nemá moc smysl nakupovat odumírající trend a vzít si jej jednou. 

Je to dostatečně kvalitní? - Udělejte inspekci celého kusu, velmi pečlivě. To, že je ve slevě může znamenat, že není v úplně top formě. A nikdo si nechce pořizovat něco nekvalitního. 

Sedí mi to? - Krom fyzické velikosti, kousek by měl sedět i ke zbytku vašeho šatníku. Nekupujte nikdy něco v jiné velikosti s tím, že do toho zhubnete nebo přiberete. To nikdy nebude fungovat. Nikdy také nekupujte něco, k čemu musíte koupit něco dalšího. Ve většině případů stejně neseženete ideálního společníka. Kupříkladu, když seženete top, který by vypadat skvěle s koženou pouzdrovou sukní, ale nemáte tu sukni, nekupujte to. 

Kolik to bude dohromady? - Když nakupujete ve slevách, obvykle získáte víc věcí, ale nasčítaná částka za celý nákup by třeba vystačila na něco úplně nového, deignérského nebo luxusního. Rozhodněte, jestli vám neudělá radost nová značková kabelka více, než desatery nové džíny. 

Unosím to? - Obrovská černá róba z peří a perel je krásná věc, ale jakmile ji nemáte kam nosit, docela pozbývá smyslu. Projděte si svůj společenský kalendář, velké akce, které vás čekají (svatby, party, dovolená...) a nakupujte až na základě toho. 

Zůstaňte silná!