metropole fashion blog

Proč si zamilovat Toma Forda?

Tom Ford nepatří mezi běžnou módu. Aniž by oplýval arogancí některých francouzských módních domů, které se ukrývají za pojmem Haute Couture a pro běžného člověka, produkuje luxusní módu a filosofii, kterou všichni milujeme. Sice také nepatří do cenové kategorie jako Mango, ale oplývá něčím, co člověka prostě donutí si na parfém, brýle nebo kabelku našetřit, i když to třeba znamená nejet na dovolenou. Tom Ford je synonymum toho opravdového, tichého a nekřiklavého luxusu. 

Celý život designéra je možná to, co tvoří auru značky. To, že si dává koupel čtyřikrát denně, jakou upřednostňuje estetiku, že je vždy neuvěřitelně precizně upravený, že má manžela se kterým vychovává dítě a ještě stíhá vedle vedení značky točit filmy. Symbolizuje produktivitu, na kterou, se všichni snažíme dosáhnout. 

Co do designu, Tom pečlivě dohlíží na každou jednotlivou věc, kterou značka produkuje - a je to viditelné. Minimalistický design, který křičí "peníze", ale ne nevkusnou cestou. Značka to možná není pro každého, ale i jediné sako od Forda přesvědčí každého, že máte život srovnaný. 

  •