metropole fashion blog

Exkluzivní rozhovor s Andreou Verešovou o práci, oblékání a volném čase!

Andrea Verešová, jedna z nejkrásnějších českých žen nám poskytla rozhovor o své práci, projektech, které jsou její vášní, oblékání a o tom, jak vybalancovat osobní a profesní život!

Vrátila jste se nedávno z dovolené. Jak jste si ji užila?

Dovolená byla krásná, protože jsem ji trávila se svými dětmi a manželem. Konec loňského roku a začátek letošního byl pro mě ve znamení velkého pracovního nasazení. Nafotila jsem několik kampaní, a hlavně jsem se věnovala svým dvěma novým projektům. Jedním z nich je Nadační Fond Andrey Verešové "Přes překážky ke hvězdám“, jehož účelem je všestranně přispívat ke zlepšování a rozvoji kvality života dětí, zejména v oblasti vzdělání, sportu a kultury. Druhou srdcovou záležitostí je značka BlackEve, kterou jsem založila společně s úžasnou plzeňskou módní návrhářkou Zuzanou Lešák Černou.  

Protože jsem dostala v březnu zajímavou pracovní nabídku nafotit v exotice katalog pro americkou firmu se zdravou výživou, rozhodli jsme se s proto v dubnu vycestovat s celou rodinou na Maledivy a spojit tak příjemné s užitečným. Kromě focení byl čas i relaxovat. Jezdili jsme na kole, potápěli se, užívali si místní kuchyni a všechny krásy tohoto ostrova. 

Jak se nejraději oblékáte ve volném čase?

Mám ráda pohodlnou, jednoduchou ale rafinovanou módu. I ve volném čase se žena může cítit hezky a přitažlivě.  

Jaké máte nejraději obchody?

Občas jsem nucená nakupovat přes internet,ale raději si oblečení vyzkouším a zkombinuju různé kousky dohromady. Móda je kreativní hra, která startuje v kabinkách a nikdy nekončí. V loňském roce jsem se stala tváří NC Metropole Zličín, když chodím na nákupy, jdu právě tam. Je zde mnoho skvělých značek, vždy si vyberu přesně to, co zrovna potřebuju, a protože bydlím u Plzně, je to první velké nákupní centrum směrem do Prahy. Ideální kombinace, nemyslíte?  

Mnoho lidí by mohlo překvapit, že jste právnička. Ovlivnila nějak vaše modelingová kariéra právnickou praxi?

Pracuji jako koncipientka, jsem ale poměrně vytížená, proto to není v takovém rozsahu, jak bych si představovala. Věnuju se proto tomu, co mě nejvíc baví a potřebuji pro práci modelky. Ač to zní jako paradox, modeling mi otevřel ty části právní praxe, které se s ním skvěle doplňují. Jedná se hlavně o ochranu osobnosti, patenty a ochranné známky. Tvořím si smlouvy a kontroluju ty, které mi připraví klient. Ve světě šoubyznysu je to nesporná výhoda. Často si také opakuji některé zákony a studuji novelizace. Nedávno mi například dala hodně zabrat rekodifikace občanského zákoníku. Opravdu mě to nesmírně baví, i když mi to asi málokdo věří. Je to pro mě takový únik z toho světa šoubyznysu. Sedět v kanceláři mezi paragrafy, to je ta pravá očista.

Ve vaší kolaboraci s návrhářkou Zuzanou Černou tvoříte šaty, které se jinde nevidí. Plánujete tuto spolupráci ještě rozšířit a třeba otevřít butik?

V módním průmyslu se pohybuji celý život. Už delší dobu mě lákalo vytvořit vlastní linii a nahlédnout tak do tohoto světa z druhé strany přehlídkového mola. Móda a pěkné šaty nám pomáhají zvýšit sebevědomí a věřím, že každá žena si zaslouží cítit se výjimečně. Když mi v šatníku už dlouhou dobu chyběly krásné originální šaty, které bych mohla využít na nejednu příležitost, rozhodla jsem se založit ve spolupráci s módní návrhářkou Zuzanou Lesák Černou značku BlackEve. Zatím šaty nabízíme hlavně přes internet, ale jak jsem již říkala, móda začíná v kabince, ráda bych si proto otevřela malý butik, kde by se mé zákaznice cítili příjemně a výběr těch správných šatů si užívaly tak, jako my, když jsme se Zuzkou kolekce tvořily.

Máte nějaký tip pro to, jak vyvažovat roli modelky, právničky a matky?

Všechno jde, když se chce. Občas je to logisticky velmi náročné a bez pomoci rodiny a manžela bych to jen těžko zvládala. Stačí si ale vytvořit pravidla, která se dodržují, pravidelně si revidovat diář a spolupracovat s lidmi na svém místě.

Podělíte se s našimi čtenářkami o tipy pro lepší péči o pleť?

Je to kombinace všeho, nic není zadarmo a je opravdu rozdíl, jestli Vám je 18 nebo 30 a máte dvě děti. Pravidelně cvičím, zdravě jím a piju hodně vody. Nejsem extrémista a neexperimentuji s dietami. Poslouchám své tělo a raduji se z každého nového dne. Na kosmetiku nechodím pravidelně. 2x – 3x ročně se ale nechávám hýčkat v Institutu krásy, kde o mě skvěle pečují a doslova mě rozmazlují. Škoda, že si nemohu jejich skvělé procedury užívat častěji. Pravidelně používám kvalitní kosmetické přípravky. Nedám dopustit na kokosový olej a nikdy nejdu spát bez toho, aniž bych se neodlíčila.

Jaký produkt byste doporučila?

Mou nejoblíbenější značkou v dekorativní kosmetice je Korff, moc mi sedí, nenašla jsem žádný produkt, který by mi od nich neseděl. Nejvíc jsem si oblíbila hydratační makeup, rtěnky, výživný liftingový krém a sérum s kyselinou hyaluronovou . Není nad dostatek spánku, vitamínů a samozřejmě kvalitní produkty, díky kterým se můžeme cítit mladší a hezčí. I malé věci dělají velké radosti. A tom to je.

Šťastný život spočívá v neustálém přílivu malých radostí...