metropole fashion blog

Podzimní kolekce COS je vyšší úrovní luxusu, kterého se nemůžeme dočkat!

Jedna z nejkrásnějších formulací toho, jak poznat luxusní oděv, byla v knize Vraždy podle Shakespeara. Hlavní postava zde popisuje dámské sako, "které svým nenápadným a minimalistickým střihem a absencí loga a barev prozrazovalo ikonickou značku a naprosto drtivou cenovku". To je dokonalý popis značky COS. 

Ač to není moc známý fakt, značka COS vznikla jako kvalitnější a luxusnější odnož H&M. Ale zatímco H&M se soustředí především na aktuální módu, COS zůstává věrný severskému minimalismu, nenápadné barevné paletě a především vizi do budoucnosti. V jejich sortimentu nenajdete barevné vzory, zvířecí printy nebo extravagantní kabelky. Naopak. Vše je čisté, z ničeho není cena na první pohled vidět, ale vysokou sofistikovanost, jakou kousky oplývají, znalec pozná. 

Nová kolekce COS, která přijde do butiků na podzim, je přesně taková, v jakou jsme doufali. Temné barvy, dostatek vínové, temně zelené, šedé a bílé, geometrické střihy, lehká inspirace Victorií Beckham a možnost člověka doplnit si outfit čímkoliv a udělat jej tak skutečně osobním. 

Nemusí se to líbit každému a rozhodně to každý neunosí, protože minimalistická móda je mnohem náročnější co se týče osobnosti. Pokud má člověk osobnost výraznou, COS to jen perfektně podpoří. V opačném případě ale nic neschová. Asi proto si jejich kousky oblíbila taková spousta známých a inspirativních žen. Od Libuše Šmuclerové až po Dagmar Havlovou. 

{gallery}cos{/gallery}