metropole fashion blog

Nejlepší šatník v historii televize? Přeci Claire Underwood. Pokud chcete ovládnout vše kolem, oblékněte se jako ona

Seriál House of Cards (Dům z karet v televizi u nás) je světový fenomén, který přitáhl miliony lidí k zájmu o politiku. Pokud vás ale politika nezajímá, můžete se nechat oslňovat úžasným šatníkem jedné z postav, Claire Underwood. A inspirovat se, protože to vypadá, že bychom všichni měli lepší život, kdybychom se oblékali jako ona. 

Následují spoilery. 


Claire Underwood je manželkou Franka Underwooda. Ten je nejprve kongresmanem, poté viceprezidentem a nakonec i prezidentem spojených států. Claire plynule přechází z pozice mocné ředitelky neziskové organizace, velvyslankyně OSN, přes pozici První dámy a nakonec se i ona sama posadí za stůl v Oválné pracovně. Její šatník je natolik ikonický, že tisíce fanoušků sledují House of Cards právě kvůli tomu. Není to ale otázka stovek stylistů a nekonečného rozpočtu na šatník. Stačí dodržovat pár tipů.

1. Jednoduchost - Claire na sobě nikdy neměla žádný vzor a nejvýraznější odstín, jaký oblékla, byla temná karmínová. Vše se drží v monochromatické paletě šedé, černé, bílé a modré. 

2. Důležitost velikosti - na Claire všechno padne jako ulité. Musíte dbát na to, aby každý kousek, který pořídíte, skvěle seděl. Pokud nesedí, buď ho nekupujte, nebo si najděte ve svém okolí spolehlivou švadlenu, která vám velikost upraví. Je škoda, že tolik lidí zapomnělo na tuto možnost. 

3. Sexy můžete být i v roláku - Claire dokáže být přitažlivá i v roláku a dlouhých kalhotách. Částečně na to má vliv výše zmíněná velikost, částečně také jejím výrazem. Je to velice sofistikovaný druh tajemné přitažlivosti, který sice vyžaduje trochu cviku, ale naučit jde. 

4. Jděte po kvalitě - kvalita, alespoň na pohled, je zásadní. A ne jen u oblečení. Sestřih, který začala kopírovat obrovská spousta žen je na pohled ze zdravých a opečovávaných vlasů. Žádné roztřepené konečky. Minimální ale precizní makeup, elegantní manikůra. To všechno jsou detaily, které dotváří celkový look. 

5. Statement pomocí kabelky a bot - jeden klasik pravil, že vysoké podpatky vnesou do mužů nebeský strach. A je to tak. Krom toho, že pokud potřebujete udělat statement, je skvělé být vyšší než ostatní. Co se kabelek týče, najděte takovou, ze které bude evidentní, že nemáte čas na zbytečné řeči kolem. 

6. Naučte se chodit rovně - Ano, sice je to jen role v seriálu, ale určitě máte i kolem sebe někoho, kdo neustále chodí rovně, nikdy nevypadá uhnaně a tak dál. Zkuste si pár dní všímat toho, jestli se hrbíte a jak používáte svou řeč těla. 

  •