metropole fashion blog

Inspirativní ženy: Winnie Harlow

Pokud bychom hledali modelku, která chodí po mole a po foceních s naprostou sebejistotou i přesto, že z hlediska ostatních má možná nějakou vadu, byla by to Winnie Harlow. Tato mladá modelka totiž trpí ztrátou pigmentu, která se jmenuje Vitiligo. Ale to jí rozhodně nezastavuje v ovládnutí módního světa.

Když se před několika lety na YouTube objevila videa, kde mladá Winnie ukazovala své makeup schopnosti, rychle si jí všimla velká spousta lidí. Začala dostávat módní zakázka především díky tomu, že je v něčem odlišná ale v ničem to neomezuje její krásu. Následovala smršť a Winnie se stala tváří a předváděla na mole třeba pro Desiqual, H&M, Coach a mnoho dalších značek. Stala se tváří kampaně Nike a Beyoncé ji obsadila do svého vizuálně-hudebního eposu Lemonade. A pokud to, že si vás Queen Bey vybere ke svému boku není úspěch, pak už asi nic.

Proč je Winnie inspirativní? Protože udělala z něčeho jiného přednost. A svým vlivem přispěla k tomu, že se mírní nenávist k odlišnostem. To, že je člověk jiný ho neopravňuje k tomu, aby měl výhrady k žití života.