metropole fashion blog

Concept Store - co se skrývá za těmito dvěma slovy?

Concept store je stále oblíbenější forma nákupů. Co vlastně znamená toto dvousloví?

Svoji historii má concept store v v Itálii a Francii v 90. letech. Vznik vůbec prvního obchodu s netradičním konceptem je připisován italské galeristce Carle Sozzaniové, která milánský concept store 10 Corso Como založila v roce 1990. 

location_milano_01.jpg

Původně šlo pouze o galerii spojenou s knihkupectvím. V následujících letech se nabídka rozrostla i o designové předměty, oblečení, doplňky 

Později byla v prostorách obchodu otevřena i kavárna a malý hotel o třech pokojích. Dnes už má Corso Como pobočky v Tokiu, Soulu i Šanghaji.

Dalším z velmi populárních se stal pařížský Colette v roce 1997. Jeho filozofie spočívala v tom, nabídnout zákazníkům vždy překvapivé, originální a často i exkluzivní zboží, které designéři mnohdy vytvářejí přímo a jen pro tento obchod. Colette sice oznámil letos svůj konec, patří ale mezi kultovní klasiku mezi tento typ  obchodů.

Concept story jsou obchody, které kromě širokého výběru zboží různých značek nabízí zákazníkům i nápad v podobě nejrůznějšího zaměření. Počet concept storů po celém světě neustále roste a u zákazníků mají mnohdy větší úspěch než klasické butiky. 

V takto zaměřeném obchodě totiž pořídí mnohdy své oblíbené módní a designové kousky svých oblíbených značek a to vše v jednom prostoru.

V Čechách vznikají takto zaměřené obchody čím dál častěji. Za poslední dobu například Bibloo concept store, The Brands, který se zaměřuje na luxusní pánskou módu. Z menších pak Kurátor, Debut Gallery nebo i zajímavý vintage concept store Boho či Harddecore na Senovážném náměstí.

hdc-shop.jpg

Pražská Galerie Harddecore

kurator-dsc6878-5507e150c817c.jpg

Concept Store Kurátor

161116-bibloo-concept-store-8319.jpeg

The Bibloo Concept Store

debutgallery.jpg

Debut Gallery

 

Zdroj: Archiv obchodů, Pinterest.com