metropole fashion blog

Pražský týden módy se blíží! Na jaké designéry se můžete těšit?

Za dva týdny se v Praze opět uskuteční Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který představí zavedené domácí značky i začínající módní návrháře. Bohatý doprovodný program bude také volně přístupný veřejnosti.  

Přehlídkový program nadcházející edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, který je nyní kompletní a zveřejněný na webových stránkách události www.mbpfw.com, charakterizuje návrat domácích návrhářských hvězd Moniky Drápalové, Denisy Nové, Jakuba Polanky a autorského dua CHATTY, stejně tak jako opakovaná účast oděvních značek Blažek a Nehera úspěšných i na zahraničních trzích. Celkem se na přehlídkovém mole v Clam-Gallasově paláci v rámci tří přehlídkových dní od soboty 17. do pondělí 19. března 2018 představí 16 českých a slovenských autorů a značekdále studenti Ateliéru designu oděvu a obuvi pražské UMPRUM a v rámci mezinárodního výměnného programu Mercedes-Benz International Designer Exchange Program svou tvorbu předvede ukrajinský návrhář Boris Vozianov.

IMRECZEOVA-MBPFW-SS18_preview.jpg

Díky světové síti Mercedes-Benz fashion eventů a výměnnému programu se daří prosadit české návrháře i v zahraničí. Současně se realizačnímu týmu podařilo vybudovat z akce prestižní svátek domácí módy a designu s mezinárodním přesahem. Těší mě, že jsme u toho,“ říká ředitel Mercedes-Benz Cars Česká republika Marc Boderke.

MBPFW_FW17_catwalk_preview.jpg

Během módního svátku, kdy návrháři předvedou své kolekce na sezonu podzim/zima 2018, se představí několik novýchpočinů vzniklých na základě propojení designérů s komerční sférou. Například značky FOOTSHOP a LAFORMELA představí společnou kolekci, přehlídku Jakuba Polanky podpoří bratislavský beauty & fashion Lounge Priveé, přehlídku Moniky Drápalové časopis ELLE, přehlídku Denisy Nové časopis Marie Claire, prezentace Jana Černého se odehraje ve spolupráci s Esquirem a představení nové kolekce značky Blažek stejně jako minulý rok zaštítí časopis ELLE Man. „Potvrdilo se nám, že neotřelá a odvážnější prezentace našeho designu, kvality materiálů a zpracování imponuje odborné veřejnosti a vzbuzuje tak zvědavost a zájem o náš produkt i u nové skupiny potenciálních zákazníků,“ shrnuje dosavadní zkušenosti značky Blažek z účasti na pražském fashion weeku designérka značky Jana Kuťková.

Blazek-MBPFW-SS18_preview.jpg

I mimo přehlídkový program se chystá řada aktivit, velká část je přitom volně přístupná veřejnosti. Po skončení módních přehlídek se v úterý 20. března v Galerii Českých center v Rytířské uliciuskuteční třetí ročník konference o módním byznyse Business Forward Forum supported by ČEZ & Forbes (9-15h) a ve stejný den odpoledne se v Clam-Gallasově paláci bude konat oblíbená výstava kolekcí prezentovaných na přehlídkách, tzv. Re-See Showroom supported by Nespresso & ELLE.

Clam-Gallasuv palac_foto Jana Jelinkova_preview.jpg

Zdroj: MBPFW