metropole fashion blog

Dior představil v Paříži svoji kolekci Ready to Wear!

Pařížský módní týden odstartoval a jako jedna z prvních předvedla svoji kolekci pro Dior kreativní ředitelka značky Maria Grazia Chiuri.

Untitled design-58.jpg

,,60. léta se nesla v duchu silných osobností. Bylo to poprvé, kdy se modelky staly celebritami. Byla to doba vynalézavá, doba vysokých cílů ... a tyto dívky objevily samy sebe.

Diana Vreeland, šéfredaktorka amerického magazínu Vogue mezi lety 1963 a 1971, která vymyslela termín ,,Youthquake” a definovala ,,Youthquakery”. 

DSC_0006 copy.jpg

Dekorace přehlídky se tentokrát nesly v duchu nalepených a slepených módních plakátů, kterých bylo tři tisíce. Ocitli ste se tedy v prostoru, který připomínal barevné město plné různorodých informací a koláží.

Untitled design-60.jpg

Pro kolekci Ready-To-Wear Podzim-Zima 2018-2019 se umělecká ředitelka módního domu Dior nechala inspirovat názory a symboly, které tehdejším dívkám pomohly nalézt osobní jedinečnost a vlastní já.

Untitled design-59.jpg

Skvostné vlněné výšivky zdobí šaty z organzy, zatímco džíny jsou přešity a zdobeny potisky. Tašky a kabelky čerpají inspiraci z rozsáhlých archivů módního domu a jsou doplněny popruhy a nášivkami s etnickými motivy.

Untitled design-61.jpg

Mezi hosty se na přehlídce objevila modelka a herečka Cara Delevingne či francouzská herečka Isabelle Huppert. I přes velký mráz a občasný sníh se mnoho hostů neváhalo obléknout velmi stylově a minimalisticky a na sebe si vybrali jedny s posledních kolekcí Dior.

Untitled design-62.jpg

DSC_0043 copy.jpg

DSC_0101 copy.jpg

 DSC_0117 copy.jpg

DSC_0331 copy.jpg

 DSC_0111 copy.jpg

DSC_0167 copy.jpg

DSC_0143 copy.jpg

Zdroj: Archiv značky Dior

 

předchozí Další