metropole fashion blog

Jedno kosmetické pravidlo, které vyřeší pihy a poškození pleti sluncem!

Kolik článků už jste četla o tom, jak nošení SPF (ochranného faktoru) chrání pleť před stárnutím? Bezpočet, protože přesně tolik jich je. A ano, lidstvo pochopilo, že pravidelné a pečlivé aplikování ochranného faktoru na obličej a celkově nevystavování obličeje příliš slunci může stárnutí zpomalit a chránit pleť před hrubnutím a poškozením. 

Je ale možnost, že by sám ochranný faktor dokázal poškození pleti zvrátit? Pravděpodobně ano. Studie, která vzešla na popud společnosti Johnson & Johnson a vyšla v Dermatologic Surgery, byl rok dlouhý výzkum, během kterého ženy s pletí poškozenou sluncem (pihy, tmavé skvrny, jemné vrásky a hrubá pleť) nepoužívaly anti-ageing produkty nebo jakékoliv "opravující" krémy, pouze oblíbený ochranný krém a hydratační krém na spaní. 

Již po 36 týdnech (může se to zdát, jako dlouhá doba, ale čtěte dál) byla pleť jako nová - minimální pihy, zmizely vrásky kolem úst a očí a pleť byla jemnější, rozjasněná a světlejší. Proč to ale trvalo tak dlouho? Protože to je přirozená obnova pleti bez zásahů aktivních složek z kosmetiky. Pouze ji chráníte a on se následně odmění. 

Když se na to podíváte ze strany těla, vše dává perfektní smysl. Zlomená noha se taky nezahojí, když na ní budete pořád chodit. Naopak je nezbytné nechat ji odpočívat a chránit ji. 

  •  

Pro bližší reference, na studii pracoval Dr. Steven Wang z centra dermatologie při Memorial Sloan Kettering Cancer Centre v Basking Ridge, New Jersey.