metropole fashion blog

3 oleje, které nahradí veškerou kosmetiku!

Pokud nepatříte mezi milovnice kosmetiky a péče o pleť, může být někdy otravné mít v koupelně všechny ty lahvičky a kelímky. A i pokud mezi ně patříte, snaha jít cestou minimalismu a snižovat zbytečnosti v životě je tak velký trend, že vás nemohl minout. Nebylo by tedy hezké mít v koupelně pouze 3 produkty, které navíc můžete využít i v kuchyni? Vybrali jsme tři multifunkční přírodní oleje, které dokáží udělat neuvěřitelné věci pro krásu a zdraví!

Kokosový olej

Tento olej v pevném skupenství nemohl uniknout nikomu. Je všude a to oprávněně. Můžete s ním vařit (a mnohem zdravěji, než s jinými oleji), dá se do konce použít na vyleštění bot nebo poškrábaného dřeva. Ale v koupelně? 

Oil Pulling /Čištění zubů - kokosový olej velmi dobře obohatí vaši zubní péče. Oil Pulling je tisíc let stará jogínská technika na čištění zubů. Na lačno a ihned po probuzení si dáte do pusy lžíci kokosového oleje a patnáct minut kloktáte a přeléváte olej v ústní dutině. Postupně zhoustne, jak se na něj nabaluje plak a toxiny. Celý rituál zakončete vypláchnutím úst slanou vodou. 

Vlasová a pleťová kůra - od suchých vlasů až po suché paty, kokosový olej dokáže velmi dobře hydratovat, aniž by příliš mastil. Můžete přidat lžíci do koupele a celá se ponořit. Věřte tomu, že vylezete jako Venuše z vln s dokonale jemnou kůží. 

Deodorant - kokosový olej sice nezabrání pocení, ale zbaví vás pachu. Což je pro zdraví v závěru ještě lepší. 

Odličování - kokosový olej lze použít na olejové odličování. Zanechá pleť hladkou, zářivou a čistou i bez toho, aby byla vysušená mýdly a gely. 

Olivový olej

Olivový olej má většina z nás v kuchyni, ale přitom jej můžete přidat do koupele, na suché vlasy, na suchou kůži a naprosto magicky se dokáže postarat o suché kůžičky kolem nehtů. Je také ideální pro olejové odličování, protože v sobě má antioxidanty, hydratuje ale neucpává pleť. 

Můžete jej přelít do menší lahvičky a přidat pár kapek esenciálního oleje (třeba levandule). Promění se v luxusní produkt. 

Růžový olej

Růžový olej sice nemůžete použít v kuchyni (leda na vlastní nebezpečí), ale nenajdete mnoho lepších přírodních složek na regeneraci pleti. Zaceluje, zpětně bojuje proti škodám, které napáchalo slunce, vyživuje a zanechává pleť hladkou a zářivou. Dokáže si poradit i s akné, černými tečkami, vráskami a celkově kvalitě pleti prospěje. Hledejte v obchodech bio kvalitu a nenechte se ošálit názvem. Mnoho olejů má v sobě pouze růžovou složku a to pak mluvíme o něčem jiném. 

Specifická vůně růžového oleje také dokáže velmi jemně nahradit přírodní parfém, pokud chcete působit jako éterická víla a nevonět příliš silně. 

  •