metropole fashion blog

Kultovní červená rtěnka. Proč nás tak fascinuje a proč bychom jí měli nosit?

Červená barva je symbolem lásky, vášně i krve. Symbolizuje silné emoce, které jsou odjakživa součástí života. Podobný stav mnohdy vyvolají i rudé rty.

Pokud chcete zaujmout, rudá rtěnka je nejlepší způsob. Přitahuje pozornost na vaše ústa a ještě nikdy se zatím nestalo, že by vyšla z módy.

1caffed9802a5e3d0c99e9fbb4abdeb2

Oživí vaši tvář i make-up a nikdy nenudí. Rudé rty i tento podzim hrají prim mezi trendy. Velkou výhodou také je, že sluší blondýnkám, brunetkám i zrzkám.

Nosit červenou rtěnku je také otázkou sebevědomí. S rudou barvou na rtech vždy budete vidět více než ostatní. Její nápadnost si vyžaduje také preciznost a přípravy. Najděte si čas a vyzkoušejte nejdříve více odstínů, než se rozhodnete pro ten pravý. Jiný odstín můžete nosit do práce a jiný například na večírek.

460014c52e9d816e2aae1493bae945ba

Pokud se výrazných rtů bojíte, můžete se zkusit svěřit do rukou odborníka a nechat se nalíčit například v Sephoře. Vizážistka vám ráda poradí, jaké odstíny vám sluší.

e2bf9a1573a0a5757e3c8a366bcec968

Nezapomeňte se při výberu poohlédnout také po konturovací tužce, která váš odstín doladí a díky ní se vám barva na rtech nebude rozpíjet.

Zkrátka, neváhejte a jděte do toho. Vaše rty budou k nakousnutí a vy se s červenými rty budete cítit na výsluní.

Zdroj: Pinterest.com