metropole fashion blog

Používáte suchý šampon? Známe 5 důvodů, proč byste rozhodně měla

Expresní pomocník, který vám ulehčí čas, to je suchý šampon. Opravdu je to zázrak nebo by se s ním mělo zacházet opatrně?

Pokud máte mastné a unavené vlasy, suchý šampon vám je pomůže osvěžit. Vlasy poté vypadají tak, jako byste si je právě umyla. Šampon totiž z vlasů a vlasové pokožky pohlcuje přebytečný maz, zbytky stylingových přípravků, prach i další nečistoty. Jeho předností také, že dodává vlasům objem a působí proti jejich plihnutí.

BatisteDryShampoo.png

Při nákupu suchého šamponu můžete vybírat ze dvou základních konzistencí kterými je sprej nebo sypký pudr. Suchý šampon se aplikuje přímo ke kořínkům, po nanesení je třeba vlasy důkladně promnout a nechat krátce působit. Jen tak bude mít šampon největší efekt. Následně se z vlasů postupně vyčesává, nejlépe plastovým kartáčem. Je totiž snadný na údržbu, po použití z něj stačí šampon opláchnout. 

Suchý šampon udělá stejnou službu brunetkám i blondýnkám, na barvě vašich vlasů nezáleží. Je ale fakt, že lépe se aplikuje blondýnkám, protože není tolik vidět a lépe se vyčeše. Pokud nosíte ofinu, můžete suchý šampon například jen na ni, pokud je už zplihlá a potřebuje oživit.

suchy-sampon-pro-objem-elseve-fibralogy-air-dry-shampoo-150-ml_14357711.jpg

Suchým šamponem ale rozhodně nenahrazujte klasické mytí a berte tento způsob pouze jako SOS variantu. Vlasy samozřejmě potřebují klasickou péči s vodou, šamponem a kondicionérem, kterou žádný sebelepší suchý šampon nenahradí.

2298064_kosmetika-testovani-sampon-suchy-sampon-v0.jpg

Nakonec 5 důvodů, proč používat suchý šampon:

1. SOS zachránce na cestách, kde nemáte tolik možností si vlasy pořádně umýt

2. Praktický do kabelky na rychlo opravy účesu

3. Šetrný na vlasy

4. Vybrat si můžete již ze spousty variant i vůní

5. Ušetří vám čas, když máte dlouhé vlasy, které dlouho schnou 

preview.jpg

2298069_kosmetika-testovani-sampon-suchy-sampon-v0.jpg

4973_d_1_1441541854.jpg

 

 Zdroj: Archiv značek