metropole fashion blog

Příběh značky Nivea, aneb jak to bylo s kultovní modrou krabičkou

Vyvolává v nás nostalgii po dětství a namazaném nosu bílým krémem z modré kulaté krabičky. Značka Nivea už ale dávno není jen o ní. Je to značka, za kterou stojí zajímavý příběh a její reklamní kampaně se staly fenoménem po celém světě.

nivea-dose-2007.jpg

Jak už to tak bývá, za celým úspěchem značky Nivea stojí jen tři lidé, také jejich nadšení a počáteční štěstí. Vizionářský podnikatel doktor Oscar Troplowitz, chemik Isaac Lifschütz a dermatolog Paul Gerson Unna měli společného přítele – emulgátor eucerit – který umožňoval spojit vodu a olej do stabilního krému.

Ideální základ do pleťového krému, který díky své sněhobílé barvě našel ihned název – NIVEA – z latinských slov nix (sníh) a nivis (sněhový).

nivea-dose-1911.jpg

nivea-dose-1925.jpg

Kulatá krabička Nivea krému, kterou si všichni dobře pamatujeme z dětství, sice byla od začátku kulatá, ale nebyla původně modrá. První dvě varianty byly jemně žluté a zdobily je zelené okvětní lístky v secesním stylu.

Typicky modrá a minimalisticky pojatá přišla na svět až několik let od uvedení a až na drobné vizuální změny loga se nezměnila dodnes. Stala se symbolem vůně, připomíná nám pocity a obrazy z dětství a tradice pro miliony rodin po celém světě. 

nivea-dose-1970.jpg

Nivea si je toho vědoma a i její kampaně v sobě nesou odkaz na dětství, rodinu a rodinnou pohodu.

nivea-ball-kind.jpg

Portfolio této značky je dnes daleko rozšířenější a najdete v něm nejen péči o obličej, ale i o tělo a vlasy. Nivea krém však zůstává nadále fenoménem, který si drží jisté prvenství.

Zdroj: Archiv značky