metropole fashion blog

Tělové a pleťové oleje. Příjemná závislost, kterou vaše tělo ocení

Za poslední dobu zaznamenaly pleťové, tělové i vlasové oleje opravdový boom. Pleť i vlasy reagují na esenciální oleje skvěle, své o tom vědí i kosmetické značky, které stále častěji zařazují oleje do svých portfolií.

Přírodní oleje používaly již ženy ve starém Egyptě, Řecku i Římě. Pomáhaly pleť omladit i zregenerovat, po jejich použití byla pleť sametově hebká. O několik tisíc let později kosmetiku ovládl chemický průmysl, ale trend přírodních složek v kosmetice se vrací s ním i kouzlo olejů. Pleťové i vlasové oleje stále častěji zařazují světoznámé značky do svých portfolií a nabídka je tak opravdu široká.

regeneracni-olej-granatove-jablko.jpg

Olejové směsi nepotřebují konzervanty, umělou parfemaci nebo antibakteriální složky. Olej tak představuje ideální konzervant, který navíc voní a mnoho z nich má také protizánětlivé vlastnosti, chemické přísady tak nejsou třeba.

445069-1.jpg

A už se rozhodnete vyzkoušet oleje na vlasy, tvář či tělo, rozhodně neuděláte chybu a troufnu si napsat, že si vytvoříte doslova závislost. Z vlastní zkušenosti vím, že jakmile oleje jednou vyzkoušíte, nebudete už chtít nic jiného a především vaše pokožka vám za to poděkuje.

Pleťové  a tělové oleje obsahující arganový olej, olej z mučenky nebo africké maruly, jsou ideální ranní vzpruhou pro unavenou pokožku. Naneste pár kapek na očištěnou pleť a dvě minuty masírujte, aby se olej pořádně vstřebal do každé buňky. 

bio-arganovy-olej-30ml.jpg

Pokud potřebujete pokožku zklidnit, pak pro vás budou ideální pleťové oleje obsahující arganový či brutnákový olej, který snižuje záněty v pokožce.

salvbow_krgr26__6.jpg

Oleje se také do pokožky vstřebávají snadněji než krémy a proto pár kapek dokáže udělat velkou službu. Pleťové oleje se skvěle váží na vodu a zabraňují tak její ztrátě z pokožky. Nejlepšími vodními ochránci jsou kokosový nebo olivový olej.

Kokosak_100ml 2015_RGB.jpg