metropole fashion blog

Jak pečovat o citlivou pleť

I když se citlivost kůže může objevit kdekoli na těle, na obličeji je nejpatrnější. Vzniká v situaci, kdy dojde k narušení přirozené bariérové funkce pleti a následné ztrátě vody.

Zdravá pleť má za úkol udržovat rovnováhu - chránit proti vnějším vlivům a zároveň regulovat hladinu hydratace. Aby vaše pleť byla spokojená, je velmi důležité se o ni pravidelně starat. Často se dopouštíme chyb a tápeme, kosmetická péče má však speciálně v zimním období svá specifika. Pojďme si představit několik užitečných i odborných rad, které vaši citlivé pleti prospějí.

Chraňťe své rty

Rty jsou velmi citlivé, jejich kůže je křehká a tenká, a protože není „vybavena“ mazovými žlázami, v zimním období velmi rychle vysychají, praskají a olupují se. Praskání rtů často zasahuje i do kontur. Bohužel pak ani při sebelepší péči nemusí dojít k úplné regeneraci a návratu do původního stavu. A tak při opakovaném vysychání a praskání rtů mohou jemné vrásky v oblasti kontur na pleti zůstat. Mějte proto po ruce výživný balzám na rty a to všude, i na nočním stolku. Skvělou volbou je například Labello Pure & Natural s medem či balsam na rty Eucerin Lip Repair.

41WrVDSsxZL.jpg

Krémy s UV filtry používejte i v zimě

Stejně jako si s sebou na hory berete teplejší svetr a lyžařské boty, přibalte i krémy s UV filtry. Jednak proto, že při nízkých teplotách je kůže přirozeně sušší a především z toho důvodu, že na horách je sluneční záření intenzivnější a můžete si přivodit bolestivé spáleniny kůže. Skvělou volbou je Intenzivní pleťový krém na opalování NIVEA Protect & Bronze OF 30. Ač se to nezdá, i během zimních měsíců mohou mít sluneční paprsky sílu. Obzvláště na horách, ve vyšších nadmořských výškách, jsou krémy s vyššími ochrannými faktory nezbytné. Ochrání kůži před spálením a předčasným stárnutím a zabrání vzniku nevzhledných pigmentových skvrn.

1000.jpeg

Fáma hydratační péče

Nikdo asi neví proč, ale kolem používání hydratačních krémů v mrazivém počasí koluje fáma, že způsobují zamrznutí vody v kůži a popraskání pleti. Jsou však vyráběny technologiemi, které v mrazu pleť nenarušují, a to ani na povrchu, ani v hlubších vrstvách. Hydratační krémy pleti v zimě tedy určitě neškodí – dodávají jí dostatek vlhkosti, chrání ji a dokonce dokonale udržují její hydrataci i v nepříznivých klimatických podmínkách. Hledejte krémy, které nejen hydratují, ale také vyživují a obsahují oschranný faktor. Náš tip je NIVEA Zklidňující denní krém pro citlivou pleť.

Věnujte pozornost červeným žilkám

Začervenání pleti většinou souvisí s emocemi, napětím, stresem či konzumací jídla a alkoholu, kdy se krevní cévy v pleti rychle rozšíří. Objevuje se i v zimním období při prudkém přechodu ze zimy do tepla a naopak. Potýká se s tím každý z nás, obvykle jen kůže zčervená a po chvíli vybledne. Účinným řešením je používání speciálních krémů. Pleť dostatečně ochrání – zlepší její izolační vlastnosti, a tak zabrání začervenání a dalšímu praskání žilek. Důležité je také pleť řádně očistit.

Používejte pleťové masky

Jakmile venkovní teplota poklesne k 5 °C, kůže je mnohem sušší a citlivější než v jiném období roku. To se týká jak pleti obličeje, tak i pokožky těla. I když je ukrytá pod oblečením, přesto ji zima negativně ovlivňuje. V zimním období je proto
vhodné jednou týdně obohatit péči o pleťovou masku. Pokožku hýčkejte různými oleji, másly či mléky.

cistici-zmatnujici-maska-pure-clay-purity-mask-50-ml_1439794920170912101224.jpg