metropole fashion blog

Seznamte se s niche parfémy. Víte, co tento název znamená?

V poslední době zaujaly niche parfémy řádné místo v nabídkách e-shopů i kamenných obchodů. Víte, proč jsou tak zajímavé a co vlastně toto označení znamená?

Niche parfémy vznikají zpravidla v malých parfémářských dílnách a díky ušlechtilým přírodním ingrediencím a nákladnému a složitému procesu výroby se řadí mezi nejluxusnější produkty světa krásy. Nejsou určeny pro masové spotřebitele, ale pro zákazníky se specifickým a vytříbeným vkusem.

Zajímavý je i fakt, že obvykle nejsou na trh uváděny odděleně – pro muže a ženy. Místo striktně určeného pohlaví, unisex vůně odrážejí spíše samotnou osobnost a vkus jejího nositele. Niche parfémy obsahují  mnohdy velmi zajímavé ingredience jako je například stříbrné kadidlo, absinth, v noci sbírané lístky jasmínu nebo i střelný prach. 

cestovni-sada-floral-veil-amelia-golden-chypre.jpg

Grossmith, cestovní sada Floral Veil, Amelia, Golden Chypre, prodává Myskino

Niche vůně jsou skvělý způsob, jak experimentovat s novými exotickými tóny. Můžete najít neobjevený vonný akord, který dokonale sedne k vaší náladě a vkusu. A možná se stane vaší novou životní vůní. 

Niche parfémy mají také velmi důkladně i luxusně propracované obaly a flakony. 

ballerina-no-2-.jpg

Ballerina No.2, prodává Myskino

Velký výběr má například speciální web Myskino, kde se můžete seznámit se značkami Grossmith, Jovoy či Jeroboam. Každá z těchto značek má za sebou i speciální příběh. Mimo e-shopu má Myskino i svoji kamennou prodejnu v Dlouhé ulici v centru Prahy, kde si můžete všechny značky také očichat.

janca.jpg

Acqua di Biella, Janca, prodává Myskino

Niche vůně ale seženete i na větších e-shopech, prodávají se například i na Notino i El Nino.

Snímek obrazovky 2018-01-03 v 19.28.18.png

Montale, Intense Cafe, prodává Notino

 

I přes jejich poměrně vyšší cenu mají velkou výhodu, dlouho vydrží vonět, máte tak opravdu jistotu, že o jejich intenzivní a neotřelou vůni nepříjdete tak rychle.

Zdroj: Archiv značek