metropole fashion blog

Příroda pro vaše vlasy!

Přírodní kosmetika je trendem posledních let, který se rozšířil i pro vlasy. Jaké jsou varianty přírodních přípravků na vlasy?

Šampony na vlasy a vůbec vlasové přípravky prošly za poslední dobu velkou proměnou, která se týká především jejich složení. Na českém trhu se objevují stále nové přírodní značky, a i ty stávající velké brandy mění složení svých přípravků a vypouštějí nevhodné složky.

Pokud používáte klasické šampony z drogerie, možná vás trochu překvapí, že ty přírodní méně pění a někdy mohou vlasy vysušovat. Je to však velmi individuální a platí to pro různé typy vlasů. Je potřeba si vše vyzkoušet a to nejen jednou, ale opakovaně, abyste se přesvědčili, jestli daný produkt vlasům opravdu vyhovuje.

Velký výběr přírodních šamponů a přípravků na vlasy najdete v DM Drogerii. Skvělou volbou je i značka Havlíkova přírodní apotéka, která má i speciální řadu pro použití "no poo". Název metody No Poo vznikl zkrácením samotného základu metody „No ShamPoo„. Základním pravidlem téhle metody je totální mytí vlasů bez šampónů. Neznamená to, že si již nesmíte vůbec mýt vlasy. Metoda No Poo je založená na mytí vlasů pomocí přírodních složek a levných kuchyňských přísad jako je jablečný ocet či jedlá soda.

 

bylinny-ocet-na-vlasy-200ml.jpg

Havlíkova přírodní apotéka

437205-1.jpg

Manufaktura, šampon z výtažků z Mrtvého moře

Když ale nechcete být v rámci vlasové péče tolik radikální, můžete začít používat šampony, které obsahují bylinky, jsou výtažkem z rostlin a celkově obsahují méně chemie. Výborou volbou jsou šampony z Manufaktury, především pak řada z výtažků z Mrtvého moře.

227481-tajemstvi-krasy-sampon-kokosova-voda-data.png

Balea, kokosový šampon, prodává DM drogerie

m16470769_P2985016_princ_medium.jpg

Amika, výživná maska, prodává Sephora

 

Na vlasy jsou skvělé také nejrůznější přírodní oleje. Doslova zázrak uvidíte, když budete pravidelně používat čistý kokosový olej, platí to především pro dlouhé vlasy a používání na jejich konečky. Obecně je pak skvělé využívat nejen kokosový olej, ale i olej arganový.

m18110596_P2971003_1_zoom.jpg 

Kokosový olej na vlasy seženete například v Sephoře

Přírodní značka LUSH si zakládá na své opravdovosti. Prodávají i tuhé šampony, takzvané šampuky, které dlouho vydrží, pokožku prokrví a na cestách vám nezaberou místo v kufru.

new_shampoo_bar_be_cruelty_free_solid_shot_1.jpg

Šampuk z LUSH

Možností, jak přejí z chemie na přírodní bázi je mnoho. Můžete začít postupně, než si vaše vlasy zvyknou. Když k tomu ještě přidáte vyváženou a zdravou stravu, úspěch v podobě zdravých a lesklých vlasů se určitě objeví.

Zdroj: Archiv značek