metropole fashion blog

Víte o vašich vlasech vše?

Určitě toužíte po krásných, zdravých a lesklých vlasech. Často se stává, že ten, kdo má vlasy rovné, si je přeje kudrnaté a naopak. Občas prostě chceme to, co nemáme a vlivem genetiky mít přirozeně nemůžeme.

Jak je to vlastně s našimi vlasy?

Každý člověk má na hlavě průměrně 90tisíc až 150 tisíc vlasů. Jejich barva závisí především na množství, charakteru a rozmístění pigmentu melanin.

I když vám různé firmy budou tvrdit, jak jejich vitamíny urychlí vlasový růst, nikdy se nepodařilo žádnou metodu vědecky potvrdit. Správná a pravidelná péče o vlasovou pokožku hraje zásadní roli pro zdravé vlasy a zdravý životní styl tomu všemu jen napomáhá. Pokud si přejete mít vlasy pevné a zdravé, konzumujte stravu bohatou na vitamín H/biotin/, A, křemík a kyselinu listovou.

168928-vlasova-maska-data.png

Také rychlost růstu vlasů záleží na mnoha faktorech. Velkým ovlivnitelem je věk, psychická i fyzická zátěž nebo i hladina hormonů. Roli však hraje i etnická příslušnost. Všeobecně se ví, že vlasy Asiatů rostou nejrychleji, nejpomaleji pak vlasy Afričanů. Za měsíc povyrostou vlasy zhruba o 1 cm.

Pokud jste si už objevili šedivý vlas, pak ho rozhodně netrhejte. Místo něj totiž vyroste opět šedivý vlas, a tak si jeho vytržením určitě nepomůžete. Kdy začnou vlasy šedivět je dáno geneticky, barvu vlasů určuje melanin, který produkují buňky sídlící ve vlasových koříncích. 

181669-spray-zhusteni-lesk-data.png

Také o intenzitě mytí vlasů se vedou spory. Je to velmi individuální a také správné mytí vlasů ovlivňuje spoustu faktorů. profesionální kadeřníci doporučují mýt vlasy dvakrát týdně. Vše ale záleží také na kvalitě vašich vlasů, použitých přípravcích i kvalitě vody, ve které si vlasy myjete.

227483-tajemstvi-krasy-sampon-barvene-vlasy-vlci-mak-data.png

Zkrátka, vlasy jsou jedno velké téma, o kterém je dobré zjistit si podrobnosti a přemýšlet nad nimi. 

Zdroj: DM Drogerie, Archiv značek, Pinterest.com