metropole fashion blog

Funční trénink, víte co obnáší a jak vám pomůže?

Funkční trénink je fráze, se kterou se dnes setkáte prakticky na každém "fitness rohu". V každém větším fitness centru, které nabízí studiové hodiny, jistě budou mít i hodinu funkčního tréninku. 

Většina osobních trenérů uvádí funkční trénink ve svém portfoliu či ve svých zaměřeních. Také výrobci pomůcek, ať už moderních, či staronových, jen v hezkých moderních designech, mají na svých e-shopech pomůcky specializované pro funkční trénink.

Jde o cvičení, které učí jedince ovládat tělo ve všech rovinách pohybu. Jedná se o trénink pohybů, ne svalů. 

Snímek obrazovky 2018-02-07 v 22.45.52.png

Funkční trénink v základě vychází z pohybů běžného života, které jsou specifické širokým rozsahem pohybu, jeho komplexností a propojením práce více svalových skupin najednou. Základním cvičebním prostředkem je naše vlastní tělo a jsou využívány jednoruční činky, volné kladky, kettlebell, expandery, balanční plošiny, TRX, Gravity, pytlíky s pískem i například žebřík.

Snímek obrazovky 2018-02-07 v 22.46.15.png

Funkční trénink se snaží vytvořit takovou skladbu cviků, která vám pomůže provádět běžné denní aktivity s vyšší výkonností a nižším rizikem úrazu. Kvalitní trénink vede k vyšší svalové rovnováze, pozitivně napomáhá kloubní stabilitě a výrazně přispívá k prevenci zranění pohybového aparátu. Obrovskou výhodou je rozsah pohybu ve všech jeho třech rovinách.

Snímek obrazovky 2018-02-07 v 22.46.55.png

Díky takto sestavenému tréninku bude vaše tělo mobilnější a stabilnější a vaše výkonnost půjde rychle nahoru. Funční trénink si můžete zacvičit opravdu na hodně místech. Velmi důležité je vybrat si trenéra, který se vám bude věnovat a sestaví vám cvičební plán na míru a bude vás také při cvičení hlídat, abyste nedělali chybu. Špatně naučený cvik vám nepomůže a může dokonce znepříjemnit cvičení. 

I v Metropoli si můžete takto zacvičit. Zajděte do Family Fitness Olgy Šípkové, které nabízí nejrůznější typy cvičení, funkční trénink nevyjímaje. Ve funkčním sále se zapotíte u kruhového tréninku v malé skupince, kterou vždy vedou zkušení trenéři.

Snímek obrazovky 2018-02-07 v 22.56.07.png

Vyberte si také vhodné oblečení, které bude funkční, ale zároveň pohodlné a stylové. 

Zdroj: Archiv značek, Pinterest.com