metropole fashion blog

Bílé zuby jsou základem úspěchu!

Pravidelnost v péči o chrup je prostě nutnost, bez které se v životě neobejdete a nepohnete dál. Klasický základ čištění dvakrát denně je potřeba doplnit o pravidelnou péči s mezizubními kartáčky i jednosvazkovým kartáčkem. Správný způsob čištění vám představí každá dentální hygienistka. Co vás v péči o bílé zuby čeká dál, čemu se vyhýbat a čemu dát přednost?

Rad, pověr i zaručeně spolehlivých způsobů, jak získat bílé zuby, je samozřejmě plný internet. Nebudeme vám vypisovat rady babiček ani domácí návody na zubní pastu. Sepsali jsme několik spolehlivých bodů, aby vás úsměv nejen nepřešel, ale zůstal zdravý a bílý.

mezizubni-kartacky-dontodent_170_340.jpg

b7acfde67a3ed8409a2fd5fc59ed51c2.jpg

71M+QirgCeL._SL1200_.jpg

Ovocné cukry znamenají pro vaše zuby mezizubní problém. Při výběru správného typu salátu i ovoce ale naopak vaše zuby budou jásat. Jahody a jablka obsahují kyselinu jablečnou, což je přírodní čistící prostředek na zuby. Eliminujte silně barevné ovoce a zeleninu jako například borůvky a řepu. Vždy, když jdete na bělení zubů, je důležité dodržovat takzvanou "bílou dietu". V praxi to znamená omezit právě barevná jídla, a to po dobu alespoň jednoho týdne.

Podle průzkumu Úřadu pro reklamní standardy fungují bělící zubní pasty zřídkakdy. Na trhu se pomalu ale jistě objevují pasty černé, s přidáním aktivního uhlí, které vaše zuby vybělí opravdu dobře. Také pomáhají zpevnit dásně, odstranit toxiny z úst a vstřebávají bakterie.

_vyr_278black-is-white.jpg

Curaprox-WhiteIsBlack_Visual.jpg

Ale i kokos je takový malý zázrak. Kokosová voda působí skvěle na váš organismus a kokosový olej má opravdu všestranné využití. Můžete ho použít třeba jako ústní vodu. Tato tradiční indiánská technika vytáhne bakterie z dásní a promazává zuby, aby se zabránilo výskytu skvrn, což snižuje výskyt zánětu dásní a tvorbu plaků. 

Boom_web_0.png

3530000201_220x410.jpg

Ne všichni odborníci se shodnou na používání ústní vody. Pokud si ani vy nejste jisti, že vašim zubům a dásním dělá dobře, sáhněte po slané vodě. Smíchejte čajovou lžičku soli s teplou vodou a použijte ji jako ústní vodu. 

V Metropoli zažijete perfektní péči na klinice Czech Swiss Dental Clinic, která disponuje nejmodernějším dentálním vybavením a poskytuje adekvátní, rychlé, šetrné a bezbolestné ošetření. 

Zdroj: Archiv značek, Pinterest.com, Fashionbeans.com