metropole fashion blog

Co na těch válenkách všichni mají?

Válenky se drží na módní vlně již několik sezon. Málokdo však ví, že jejich historie sahá až do 6. století našeho letopočtu.

V minulosti se jednalo o obuv, kterou si mohli dovolit jen ti nejbohatší, ale postupně se stala symbolem celého ruského národa. Válenky lidé vždy nosili převážně pro jejich tepelné vlastnosti. Kvalitní materiály udrží nohy v suchu a teple i při velkém mrazu. 

Právě pro unikátní vlastnosti, jako je udržení tepla a komfortu pro nohy, se poptávka po válenkách stále zvyšuje. Válenky se tak dnes prodávají téměř v každém obchodě. Při jejich výběru se však vyplatí opatrnost, protože se na trhu se nacházejí různé druhy této obuvi, ale ne každá z nich je však originální a vyrobená z kvalitních materiálů. 

21329b45-d0f5-4db8-962b-b78fd1c26bc9.jpg

UGG-Kids-Bailey-Bow-Boot-Infant-Chestnut_hSzNg_1.jpg

 

9145436045342.jpg

Jedním z bestsellerů je značka UGG. Její zakladatel Brian Smith v roce 1978 světu odhalil pohodlí a styl bot z ovčí kůže. Jeho značka neobvyklé obuvi se od konce sedmdesátých let rozšířila z jižní Kalifornie do celého světa, především díky tomu, že si jej oblíbili mladí a aktivní lidé. Není proto divu, že se obuv UGG díky svému casual stylu a přízní trendsetterů těší oblibé i v novém tisíciletí. 

3989009-p-MULTIVIEW.jpg

UGG Womens Ankle Boots Dusk Suede B7VP_LRG.jpg

UGG válenky existují už v nejrůznějších podobách. Pořídit si je můžete v klasické jemně hnědé, ale nyní už i v černé, třpytivé, s mašličkou nebo jako kozačky.

Zdroj: Archiv značky